Jak bezpiecznie jeździć w zimie wypożyczonym samochodem? 5 ważnych zasad

Jesienno-zimowe warunki atmosferyczne w żadnym razie nie sprzyjają beztroskiej jeździe. Każdy kierowca musi wtedy zachować szczególną ostrożność — mgła, śnieg na jezdni, marznący deszcz czy oblodzona nawierzchnia nie wybaczają błędów i naprawdę nietrudno o wypadek lub kolizję w takich sytuacjach. Zwłaszcza gdy prowadzi się wypożyczone auto, którego się jeszcze dobrze nie poznało. W niniejszym tekście podpowiemy, jak zachować się podczas prowadzenia wypożyczonego samochodu zimą, prezentując 5 najważniejszych zasad zimowych podróży.

Jak wynająć samochód? — Poradnik krok po kroku

Wynajem samochodu to bardzo wygodna opcja, zarówno podczas podróży po kraju, zagranicznych wojaży, jak i krótkich przejażdżek. Mamy wiele możliwości, od aut klasy małej, kompaktowej, średniej po samochody luksusowe i sportowe. Wynajmując auto, chcemy czuć się komfortowo i pewnie, dlatego stworzyliśmy dla Was ten poradnik, z którego dowiesz się – Jak wynająć samochód i co jest ważne podczas podpisywania umowy? Jaką wypożyczalnię samochodów wybrać by nie natknąć się na “przykrą niespodziankę”?
Wynajem Mustang GT 2017

Ford Mustang historia

Prawdziwym fanom motoryzacji adrenalinę podnoszą tylko dwa typy samochodów, sportowe i kultowe. Wśród tych ostatnich najpopularniejsze są AC Cobra Jet, Volkswagen Garbus, Chevrolet Camaro, Porsche 911. Jednak wszelkie rekordy pobił Ford Mustang, który połączył w sobie cechy auta sportowego i powszechnie dostępnego. 

Już od pierwszego dnia został pokochany przez miliony Amerykanów, a w kolejnych latach miłość ta jeszcze bardziej dojrzewała. Mustang stał się nie tylko symbolem lat 60-tych, ale także bohaterem filmu Buillit, z Jamesem Bondem oraz wielu gier sportowych z Need For Speed na czele. Od czego zaczęła się niezwykła kariera Mustanga? Postaramy się przybliżyć ją w tym krótkim artykule.

sportowe auto - Porsche 911 Carrera

Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Każdy, kto kiedykolwiek rozważał wynajem samochodu, zadawał sobie podobne pytanie. Niezależnie, czy auto jest nam potrzebne na wakacyjny wyjazd, delegacji, codzienne dojazdy do pracy czy ślub powinniśmy wybierać wyłącznie dobrych usługodawców. Wśród wypożyczalni znajdziesz możliwość wynajmu auta w różnej klasie. Niektóre posiadają dodatkowo lub tylko ofertę wynajmu samochodów sportowych i luksusowych. Musisz wiedzieć, że formalności związane z wynajmem auta w przypadku tych dwóch wariantów nieco się od siebie różnią. Poniżej przedstawiliśmy te różnice. Odpowiadamy również na pytanie – Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów, by koszta związane z wynajmem nie przerosły naszych oczekiwań i byśmy mogli czuć się pewnie i komfortowo.

Leasing czy długoterminowy wynajem auta – Co się bardziej opłaca?

Coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy lepiej wybrać leasing, czy wynajem długoterminowy samochodu. Obydwie formy mają swoje wady i zalety, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej, by wiedzieć, która będzie korzystniejsza w danym przypadku. Długoterminowy wynajem samochodu jest lepszym wyborem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę.
Limuzyna Lexus

Auto do ślubu – jaki samochód wybrać?

Niewątpliwie dzień ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Młodej Pary. Wszystkie kwestie organizacyjne dotyczące tego terminu wymagają dogłębnego przemyślenia.

Oprócz wyboru stroju, sali weselnej czy dekoracji, pojawia się myśl: czym do ślubu? Wybór pojazdu jest bardzo ważnym aspektem, bowiem owy środek transportu będzie towarzyszył Młodej Parze przez ten cały, wyjątkowy dzień.