Jak bezpiecznie jeździć w zimie wypożyczonym samochodem? 5 ważnych zasad

Jesienno-zimowe warunki atmosferyczne w żadnym razie nie sprzyjają beztroskiej jeździe. Każdy kierowca musi wtedy zachować szczególną ostrożność — mgła, śnieg na jezdni, marznący deszcz czy oblodzona nawierzchnia nie wybaczają błędów i naprawdę nietrudno o wypadek lub kolizję w takich sytuacjach. Zwłaszcza gdy prowadzi się wypożyczone auto, którego się jeszcze dobrze nie poznało. W niniejszym tekście podpowiemy, jak zachować się podczas prowadzenia wypożyczonego samochodu zimą, prezentując 5 najważniejszych zasad zimowych podróży.

Jak wynająć samochód? — Poradnik krok po kroku

Wynajem samochodu to bardzo wygodna opcja, zarówno podczas podróży po kraju, zagranicznych wojaży, jak i krótkich przejażdżek. Mamy wiele możliwości, od aut klasy małej, kompaktowej, średniej po samochody luksusowe i sportowe. Wynajmując auto, chcemy czuć się komfortowo i pewnie, dlatego stworzyliśmy dla Was ten poradnik, z którego dowiesz się – Jak wynająć samochód i co jest ważne podczas podpisywania umowy? Jaką wypożyczalnię samochodów wybrać by nie natknąć się na “przykrą niespodziankę”?
Wynajem Mustang GT 2017

Ford Mustang historia

Prawdziwym fanom motoryzacji poziom adrenaliny podnoszą tylko dwa typy samochodów – sportowe i kultowe. Wśród tych ostatnich najpopularniejsze są AC Cobra Jet, Volkswagen Garbus, Chevrolet Camaro, Porsche 911. Jednak wszelkie rekordy pobił Ford Mustang, który połączył w sobie cechy auta sportowego i powszechnie dostępnego.

Już od pierwszego dnia Amerykanie go pokochali, a w kolejnych latach miłość ta jeszcze bardziej dojrzewała nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na Starym Kontynencie i całym świecie. Mustang stał się nie tylko symbolem lat 60-tych, ale także bohaterem filmu Buillit, z Jamesem Bondem oraz wielu gier sportowych z Need For Speed na czele. Od czego zaczęła się niezwykła kariera Mustanga? Jakie zmiany zaszły od jego początków aż do teraz, kiedy to możemy podziwiać Mustanga piątej generacji? Postaramy się przybliżyć ją w tym krótkim artykule.

sportowe auto - Porsche 911 Carrera

Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Każdy, kto kiedykolwiek rozważał wynajem samochodu, zadawał sobie podobne pytanie. Niezależnie, czy auto jest nam potrzebne na wakacyjny wyjazd, delegacji, codzienne dojazdy do pracy czy ślub powinniśmy wybierać wyłącznie dobrych usługodawców. Wśród wypożyczalni znajdziesz możliwość wynajmu auta w różnej klasie. Niektóre posiadają dodatkowo lub tylko ofertę wynajmu samochodów sportowych i luksusowych. Musisz wiedzieć, że formalności związane z wynajmem auta w przypadku tych dwóch wariantów nieco się od siebie różnią. Poniżej przedstawiliśmy te różnice. Odpowiadamy również na pytanie – Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów, by koszta związane z wynajmem nie przerosły naszych oczekiwań i byśmy mogli czuć się pewnie i komfortowo.

Limuzyna Lexus

Samochód do ślubu – jakie auto wybrać?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych w życiu każdej Młodej Pary. To dowód i ukoronowanie łączących ich głębokich i szczerych uczuć, to chwila, do której przygotowywać się będą całymi miesiącami, wyczekując niecierpliwie jej nadejścia. To jednak również niemały stres i niekończące się wątpliwości „czy na pewno wszystko zorganizowaliśmy tak, jak trzeba?”.

Wszystkie kwestie organizacyjne dotyczące tego ważnego wydarzenia wymagają starannego przemyślenia. Oprócz wyboru stroju, sali weselnej czy dekoracji, pojawić się powinno również pytanie o to, czym jechać do ślubu. Jakie auto do ślubu wybrać? Wybór pojazdu jest bardzo ważny, bowiem będzie on nie tylko towarzyszył Młodej Parze przez cały dzień, ale stanie się też jednym z bohaterów obecnych na fotografiach, filmach i we wspomnieniach wszystkich uczestników wydarzenia. Oto więc kompleksowy poradnik dla Państwa Młodych – jak wybrać auto do ślubu.