Kiedy zdecydować się na wynajem sportowego samochodu?

03.04.2020

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest obecnie dość powszechne, zwłaszcza w większych miastach. Korzystamy z nich na co dzień, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Są jednak pewne okazje, przy których warto rozważyć wypożyczenie czegoś ekstra — na przykład samochodu ze sportową duszą.

Czym cechują się samochody sportowe?

Mówiąc o autach sportowych, ma się zwykle na myśli o dużej mocy silnika i opływowych kształtach, pochodzące od renomowanych producentów. To niestety dość płytkie potraktowanie tematu. Auto sportowe to bowiem nie tylko duża prędkość, ale też najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniające najwyższe bezpieczeństwo jazdy i liczne udogodnienia ją uprzyjemniające. Na wyposażeniu takich samochodów znajdują się m.in. komputery pokładowe, w pełni automatyczne funkcje, klimatyzacja z kurtynami powietrznymi czy innowacyjne systemy bezpieczeństwa. A wszystko po to, by zapewnić jak najprzyjemniejszą i wygodną jazdę.

Często też samochód sportowy kojarzy się z dość ciasnym wnętrzem. To również staje się pieśnią przeszłości, gdyż nowoczesne modele mogą być bardzo przestronne i zapewnić wygodę nie tylko kierowcy, ale też pasażerom.

Dlaczego warto wynająć samochód sportowy?

W związku z wymienionymi wyżej przykładowymi cechami fakt, że popularność sportowych samochodów wciąż wzrasta, nie powinien nikogo dziwić. Do najważniejszych argumentów przemawiających za wynajmem tego typu pojazdu trzeba zaliczyć:

 • wyjątkowe bezpieczeństwo — dzięki wspomnianym już innowacyjnym systemom bezpieczeństwa, auta sportowe deklasują pod tym względem konkurencję.
 • duży komfort jazdy — pod tym względem ustępują tylko przejażdżkom na tylnej kanapie luksusowej limuzyny.
 • przestronne wnętrze — produkowane obecnie modele nie ustępują pod tym względem typowym autom miejskim, a wiele z nich nawet deklasują.
 • niesamowita przyjemność z jazdy — przejażdżka sportową bryką jest niemalże uniwersalnym marzeniem każdego miłośnika motoryzacji. Wrażenia z prowadzenia takiego pojazdu są właściwie nieporównywalne z niczym innym. Często zatem jest to decydujący argument, przemawiający za skorzystaniem ze sportowej oferty wypożyczalni samochodów.

Na jaką okazję warto wypożyczyć sportowy samochód?

Wynajem samochodu o sportowym charakterze może być świetnym prezentem na szczególną okazję. Oczywiście nie oznacza to, że nie mają one praktycznego zastosowania. Oto kilka sytuacji, w których warto skorzystać z możliwości wynajmu tego typu auta:

 • na urodziny — urodziny to świetna okazja, żeby sprawić przyjacielowi (lub przyjaciółce) zakochanemu w motoryzacji radość tym dość nietuzinkowym prezentem. Warto jednak z tym poczekać i nie robić tego od razu przy pierwszej okazji po zdaniu prawa jazdy — niedoświadczony kierowca może dać się ponieść chwili i cała sytuacja może przyjąć bardzo nieprzyjemny obrót.
 • na wesele — chyba nie trzeba tutaj opisywać jak szczególny to dzień dla Państwa Młodych i ich najbliższego otoczenia. Dlaczego więc nie uświetnić go dodatkowo, oferując im przejazd do ślubu tak luksusowym autem?
 • na specjalne okazje — istnieje wiele drobnych i nieco większych okazji, które mogą zyskać niepowtarzalnego charakteru dzięki sportowemu samochodowi. Awans w pracy? Oczywiście. Osiągnięcie długo wyczekiwanego życiowego celu? Jak najbardziej. Okrągła rocznica ważnego wydarzenia? Proszę bardzo. Musisz pojawić się na jakimś wydarzeniu publicznym, a Twój samochód nie prezentuje się wystarczająco dobrze? Nic prostszego — wypożyczalnia samochodów na pewno Ci z tym pomoże.
 • podróż — długie trasy pokonywane samochodem potrafią być bardzo męczące i mało komfortowe. Dlatego też dobrze jest zafundować sobie odrobinę luksusu i wyposażyć się na czas przejazdu w sportowy samochód.
 • na plan filmowy — nie da się ukryć, że kino (zwłaszcza akcji) kojarzy się często z pięknymi kobietami i szybkimi (i równie pięknymi) samochodami. Nic więc dziwnego, że sporo ekip filmowych decyduje się na wynajem samochodów sportowych — czy to na pojedyncze sceny, czy to na wynajem długoterminowy na cały czas kręcenia filmu. Zwłaszcza że często mogą liczyć na benefity za promowanie danej marki (oczywiście, jeśli je wcześniej wynegocjują).
 • do recenzji — wiele osób zajmuje się niezależnym recenzowaniem samochodów sportowych, np. na swoim kanale YouTube. Wynajem samochodu wprost z wypożyczalni jest dla nich zatem bardzo wygodnym i opłacalnym rozwiązaniem.
 • na firmowy wyjazd — wiele firm organizuje grupowe wyjazdy. Wynajem samochodu lub kilku aut sportowych na kilka dni będzie dla nich bardziej opłacalną opcją, niż branie ich w leasing, zwłaszcza gdy potrzebują ich tylko okazjonalnie i nie zamierzają ich później odkupywać. Opcja wynajmu jest przy tym także znacznie bardziej elastyczna i pozwala np. przedłużyć wynajęcie, jeśli zajdzie taka konieczność.

Podsumowanie

Choć w świadomości ogółu samochody sportowe wciąż jeszcze są postrzegane jako ciasne auta pędzące z przesadną prędkością, w rzeczywistości aktualnie produkowane pojazdy tej klasy oferują niezrównany poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Jeśli zatem chcesz przekonać się na własnej skórze, jak to jest prowadzić taką maszynę, wypożyczalnia samochodów daje Ci taką możliwość. Dzięki krótkoterminowemu wynajmowi właściwie każdy może przekonać się komforcie i przyjemności z jazdy, jakie zapewnia samochód sportowy. A najważniejsze, że wcale nie trzeba wydać na taki luksus fortuny.

Autor wpisu

Kategoria

Data

Ostatnie wpisy