Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

18.09.2019

Każdy, kto kiedykolwiek rozważał wynajem samochodu, zadawał sobie podobne pytanie. Niezależnie, czy auto jest nam potrzebne na wakacyjny wyjazd, delegacji, codzienne dojazdy do pracy czy ślub powinniśmy wybierać wyłącznie dobrych usługodawców. Wśród wypożyczalni znajdziesz możliwość wynajmu auta w różnej klasie. Niektóre posiadają dodatkowo lub tylko ofertę wynajmu samochodów sportowych i luksusowych. Musisz wiedzieć, że formalności związane z wynajmem auta w przypadku tych dwóch wariantów nieco się od siebie różnią. Poniżej przedstawiliśmy te różnice. Odpowiadamy również na pytanie – Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów, by koszta związane z wynajmem nie przerosły naszych oczekiwań i byśmy mogli czuć się pewnie i komfortowo.

Po czym poznać dobrą wypożyczalnię?

O tym, czy dana firma zasługuje na miano dobrej, decyduje co najmniej kilka czynników. Oto najważniejsze z nich:

Wielkość i jakość floty

Każdy z oferowanych samochodów powinien być komfortowy i bezpieczny. Dobrze przygotowana flota powinna mieć szeroki wybór dostępnych modeli. Im większy wybór, tym większe prawdopodobieństwo, że klient znajdzie coś odpowiadającego jego preferencjom. Inne są bowiem wymagania rodziny z dziećmi, osób szukających pojazdu do codziennej komunikacji miejskiej czy ludzi wybierających się w daleką delegację. Wypożyczalnia powinna więc dawać możliwość wyboru spośród niewielkich osobówek, samochodów sportowych, czy większych aut w stylu kombi lub van. Do tego powinna także oferować różne warianty skrzyń biegów.

Różnorodność to jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest także rocznik pojazdów. O wiele lepiej wypada wypożyczalnia oferująca nowe samochody i wymieniająca swoją flotę co kilka lat, niż taka z dziesięcioletnimi, czy zupełnie przestarzałymi autami o niepewnym stanie technicznym.

Często to właśnie wynajętym samochodem jeździmy do nieznanych jeszcze miejsc. Dlatego też ważne jest, by na wyposażeniu auta znalazł się sprawny GPS z aktualnymi mapami. Niby tylko drobne udogodnienie, a pozwala uniknąć sporego stresu, np. związanego z korkami. Warto więc wziąć pod uwagę również tę kwestię.

Rozbudowana sieć oddziałów

Chyba każdy zgodzi się, że lepiej jest wypożyczyć auto na miejscu, niż jechać po nie do innego miasta. O niebo wygodniej jest też podróżować na większe odległości, gdy ma się możliwość zwrotu pojazdu w innym oddziale, niż go wynajęliśmy. Zwłaszcza gdy był on nam potrzebny tylko do przejazdu między miastami.

Podobnie ważna jest też lokalizacja biur w danym mieście. Sprawnie działająca wypożyczalnia będzie miała swoje oddziały w strategicznych punktach, np. w pobliżu centrum czy obok lotniska. Sprawia to, że można się płynnie przesiadać między środkami transportu, bez konieczności przestojów i nerwowego poszukiwania przystanków komunikacji publicznej.

Dużą zaletą jest także możliwość wcześniejszego zarezerwowania interesującego nas auta. Dodatkowe punkty należą się za sprawne i wygodne zamawianie usługi online.

Limit kilometrów

Bardzo ważna kwestia. Wypożyczalnie aut klasy małej, kompaktowej czy średniej często nie posiadają w swojej ofercie dziennego limitu kilometrów. Inaczej jest w przypadku najmu samochodów klasy sportowej i luksusowej. Wartość takich samochodów jest znacznie wyższa, a limity występują jako formę zabezpieczenia i sposób na przewidzenie przebiegu swoich samochodów. Pamiętaj, że każde przekroczenie objętego w umowie dystansu, będzie powodowało naliczenie dodatkowych opłat. Dlatego warto sprawdzić warunki wynajmu i koszt dopłaty w przypadku przekroczenia ustalonego limitu kilometrów.

Atrakcyjne ceny

Oczywiście cena pozostaje jednym z najważniejszych czynników. Powszechna obawa o konieczność wyboru między jakością a przystępną ceną okazuje się jednak bezpodstawna. Dobre wypożyczalnie oferują bowiem bezpieczne, sprawne i wygodne samochody w atrakcyjnych cenach. Bardzo często organizują także różne promocje dodatkowo obniżające koszty. Najprostszym przykładem jest obniżenie ceny za dzień przy dłuższym wypożyczeniu.

Transparentne warunki umowy

Mało kto ma ochotę i czas zgłębiać długie i zawiłe umowy wynajmu w poszukiwaniu kruczków prawnych. Jeśli więc firma serwuje swoim klientom umowy z mnóstwem klauzul czy niejasnych zapisów, lepiej zrezygnować z jej usług. Dobre i sprawdzone wypożyczalnie przygotowują przejrzyste umowy i informują klienta bezpośrednio o wszystkich istotnych kwestiach. Otwarta komunikacja, życzliwe nastawienie i jasne warunki umowy są więc sygnałem świadczącym o jakości wypożyczalni. Oczywiście przy pierwszym korzystaniu z usług danej firmy warto zasięgnąć opinii innych, czy to wśród znajomych, czy gdzieś w internecie. Bezsprzecznie dobrze też zapoznać ze stroną internetową wypożyczalni.

Wypożyczalnia samochodów sportowych

Nieco inaczej mają się sprawy podczas wypożyczania pojazdu w wypożyczalni samochodów sportowych. W porównaniu do oferty zwykłej, w sportowej wypożyczalni aut nie znajdziesz punktów takich jak: wzrost kosztów jeżeli rezerwacja nie jest złożona kilka miesięcy wcześniej, czy opcji całkowitego zniesienia udziału własnego

Cena za wypożyczenie pojazdu sportowego lub luksusowego zależna jest od modelu oraz okresu najmu – możesz skorzystać z opcji wynajmu długo lub krótkoterminowego w zależności od potrzeb. Dodatkowo, możliwe jest wypożyczenie samochodu na konkretną okazję np. ślub. W ofercie wypożyczalni Cylindersi znajdują się samochody najwyższej klasy, o których marzy każdy zapalony miłośnik motoryzacji. Przejazd takim autem będzie z pewnością niezapomnianą przygodą. W naszej ofercie znajdziesz między innymi samochody takie jak:

Komfortową opcją okazuje się również możliwość wyboru, co do wynajęcia samochodu sportowego z kaucją lub bez kaucji. W takim przypadku klient otrzymuje dwa warianty wyboru, w przypadku obydwu wariantów obowiązują różne ceny najmu.

Podsumowanie

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Patrząc przez pryzmat tych czynników, o wiele łatwiej jest wybrać dobrą firmę i dokonać właściwego wyboru usługodawcy.

Autor wpisu

Kategoria

Data

Ostatnie wpisy